Giorgos Moutafis (Graikija)

„Rasizmo veidas“

Žiaurūs išpuoliai ir neapykanta grindžiami nusikaltimai tapo vos ne kasdieniu reiškiniu Graikijoje. Dramatiškai išaugo smurtas prieš migrantus ir pabėgėlius, ir nors atrodo, kad per pastaruosius metus Graikijoje vis daugiau kalbama apie rasistinius išpuolius, jie prasidėjo kur kas anksčiau nei 2013 metais.

Problemą dar labiau sustiprino Graikijos finansinės krizės padariniai, sukėlę beprecedentę Graikijos visuomenės krizę ir skatinantys gąsdinančias ksenofobiškas nuotaikas, nusiteikimą prieš imigrantus.

Tikrasis rasistinio smurto mastas Graikijoje nėra žinomas, užregistruoti įvykiai, manoma, nesudaro nė ledkalnio viršūnės.

Aukos nesirenkamos – žmonės užpuolami dėl jų odos spalvos ir spėjamų religinių įsitikinimų. Brutalumui nėra ribų.

Nusikaltėliai aukomis dažnai pasirenka tuos žmones, kurie patikrinus pasirodo neturintys dokumentų, todėl negalėtų tikėtis nei policijos pagalbos, nei apskritai teisingumo, taigi nusikaltėliai jaučiasi nebaudžiami.

Kai galimybės gauti prieglobstį labai ribotos, o darbo beveik neįmanoma rasti, kai nėra nei socialinės rūpybos, nei apsaugos, migrantų situacija sparčiai blogėja ir jie tampa geriausiais atpirkimo ožiais.

(Tekstas: Christina Psarra) 

Giorgos Moutafis gimė 1977 m. Atėnuose, Graikijoje. Pirmą kartą susipažino su fotografija 2006 m. 18+ fotografijos grupėje, 2007 m. baigė meno fotografijos Focus mokyklą. Šiuo metu studijuoja skaitmeninių filmų kūrimą vaizdo inžinerijos mokykloje SAE Athens.

Gyvena Atėnuose, dirba laisvai samdomu fotožurnalistu ir filmų kūrėju. Jo darbus spausdina  Newsweek, Time, Paris Match, Die Zeit, Der Spiegel, Guardian, CBS, Courrier International, BBC, CNN.

Giorgos yra sukūręs darbų apie humanitarines krizes ir konfliktus Sirijoje, Libijoje, Egipte, Tunise, Libane, Kosove, Gazos Ruože, Turkijoje, Pietų Sudane, Haityje ir Svazilande.

Pastaruosius metus jis yra paskyręs ilgalaikiam projektui apie imigraciją, jo dėmesio centre yra Europos takai – imigracijos vartai.