Vilnelės krante skleidėsi fotografija ir gongų meditacija


Šeštadienio popietę Užupio gelerijoje „Galera“ buvo pristatyta fotografijos plenero, šį pavasarį surengto Kuršių nerijoje, paroda „Uždaros teritorijos: πR dimensija“. Parodos estetinė ir emocinė mintis plėtojosi dokumentinės fotografijos kūrybinės sesijos sistemoje. Uždara teritorija, atskirta vandeniu ir valstybės siena, į pasaulį besiremianti Klaipėdos Smiltyne, daugiakultūris Neringos miestas – erdvė kurioje fotografai paniro į kūrybinius ieškojimus. Pasirinkę priartėjimo jausmus bei kryptis su aplinka, fotografai paskutinę balandžio savaitę laisvai, be išankstinių nuostatų Kuršių nerijoje kūrė vizualinę ir jausminę refleksiją.

 

Parodos pristatyme apsilankiusieji atrado individualių ir bendrų patirčių grąžinančių juos ne tik į Kuršių neriją, kur didžiąja menininke tampa gamta, leidžianti pajusti mūsų jausmus ir prigimtį, bet ir į savo vidinį pasaulį, nes dažniausiai mes visi fotografuojame save, nors mums patiems atrodo, kad fotografuojame kitus ar gamtą.

 

Atvirumo naujam patyrimui elementai – laki vaizduotė, dėmesys vidiniams išgyvenimams, estetinis jautrumas, intelektualių žinių troškimas, domėjimasis vidiniu ir išoriniu pasauliu, tai siejasi su išsilavinimu ir protu. Šiai asmenybės dimensijai priklauso fantazija, estetiškumas, jausmai, veikla, idėjos ir vertybės. Parodos lankytojai kviečiami įsitraukti į šį atvirą-uždarą pokalbį savo artimoje aplinkoje, naudojant introspekcijos (savistabos) metodą, kuris leis gilintis į savo vidinį pasaulį, stebėti savo mintis, nuotaikas ir jausmus. Juk jei nemokate sukryžiuoti kojų – dar nereiškia, kad negalite užsiimti joga.

 

Pristatymą - iškylą apibendrino Tomo Žiburkaus gongų meditacija surengta ant Vilnelės kranto. Visi susirinkę galėjo atrasti savo kūrybine energija ir vandens tėkme perduoti savo jausmus Kuršių nerijai. Fotografijų autoriai atvykusius vaišino savo gamybos vaišėmis.

 

Naujos iniciatyvos „Nerijos laboratorija“ surengos kūrybiškumo sesijos meno vadovo Gintauto Trimako pasiūlytame modulinio kūrybinio vystymo procese –meistriškumo pamokose Vilniuje ir 7 dienų praktikoje Kuršių nerijoje dalyvavo ir parodoje savo išjautimais fotografijomis dalijasi: Liucija Karalienė, Tadas Kazakevičius, Elijus Kniežauskas, Paulius Peleckis, Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė, Jonas Staselis, Gerda Šeirė.

 

Paroda Vilniuje eksponuojama iki 2018 m. rugpjūčio 10 d. Užupio galerijoje „Galera“ (Užupio 2A). Galerija dirba antradienį - šeštadienį nuo 12.00 iki 18.00 val.

Rugsėjo 14 - spalio 14 d. parodą numatoma eksponuoti Klaipėdoje KKKC fotografojos galerijoje, vėliau ji tęs kelionę po šalį.