Paskelbti 2016 m. „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” konkurso nugalėtojai Lietuvoje


© Darius Jakubauskas, 1-oji vieta, Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas, 2016 m. „Pasauliniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai“

 

Šiandien paskelbta, kad lietuvis fotografas Darius Jakubauskas (22 m.) tapo prestižinio 2016 m. „Pasaulinių „Sony“ fotografijos apdovanojimų“ konkurso nacionalinio Lietuvos apdovanojimo 1-osios vietos nugalėtoju.

 

Konkursui pateikta D. Jakubausko nuotrauka „Maži nameliai“ buvo išrinkta geriausia Lietuvos fotografo nuotrauka „atviroje” kategorijoje.

 

Iš Švenčionių kilęs fotografas, šiuo metu studijuojantis taikomąją fotografiją Vilniaus dizaino kolegijoje (VDK), bus apdovanotas  „Sony“ α7 II fotoaparatu, o jo daryta nuotrauka bus įtraukta į kasmet leidžiamą „Pasaulinių „Sony“ fotografijos apdovanojimų“ geriausių darbų fotografijų albumą.  Fotografija „Maži nameliai“ balandžio 22 d. – gegužės 8 d. taip pat bus eksponuojama Londono „Somerset House“ meno ir kultūros centre, specialiai „Pasauliniams „Sony“ fotografijos apdovanojimams“ rengiamoje parodoje. Parodoje taip pat bus demonstruojama pirmoji didelė menininkų dueto ir meninės fotografijos kūrėjų „RongRong & inri“ (Kinija/Japonija) ekspozicija Europoje, kurie apdovanojimų ceremonijos metu bus pagerbti už “išskirtinį indėlį į fotografijos meną”.

Apdovanojimą laimėjusi nuotrauka „Maži nameliai“ – tai stulbinantis nuotraukų koliažas, kuriame yra užfiksuota dešimt Švenčionių miesto apylinkėse stovinčių  nedidelių medinių namukų.

„Nuotraukų koliaže įamžintus namus aptikau šalia savo gimtojo miesto esančiame miške. Ši vieta man yra ypatingai svarbi, nes vienas iš šių medinių namukų priklauso mano seneliui. Būdamas šioje vietoje prisimenu savo šviesių akimirkų kupiną vaikystę, kurios malonūs atsiminimai lydi iki šių dienų. Kiekvienas įamžintas namas turi savo unikalią istoriją, kurios atspindžius siekiau įamžinti fotografijų koliaže,“ – komentuodamas savo laimėjimą, kalbėjo D. Jakubauskas.

 

„Jaučiuosi nuostabiai! Svajonė būti pastebėtam „Pasauliniuose „Sony“ fotografijų apdovanojimuose“ išsipildė. Man, kaip jaunam ir vis dar šio meno paslapčių besimokančiam fotografui, tai yra neįkainojama patirtis bei paskatinimas tobulinti savo įgūdžius ir siekti geriausio rezultato“ – toliau savo laimėjimą komentavo didžiausiame pasaulyje fotografijų konkurse geriausiu Lietuvos fotografu išrinktas D. Jakubauskas.

 

Lietuvos nacionalinio apdovanojimo prizininkais taip pat tapo:

Kęstutis_Balčiūnas
Roaring stag in Richmond Park, England during a cold foggy autumn morning.

Karolis_Janulis
“People on mass yoga exercise in the central park of Vilnius, Lithuania.

  • Kęstutis Balčiūnas, kuriam skirta 2-oji vieta;
  • Karolis Janulis, kuriam skirta 3-ioji vieta.

 

„Nemažai fotografuoju, todėl ir šiame konkurse dalyvauju nebe pirmą kartą. Be galo malonu, kad iš tūkstančio įstabių nuotraukų vertinimo komisija atrinko mano darbą. Šis įvertinimas motyvuoja stengtis ir siekti aukščiausio – konkurso nugalėtojo vardo.  Kiekvienas fotografuoti mėgstantis žmogus turėtų dalyvauti tokiuose fotografijos konkursuose ir nepaliaujamai tikėti savo sėkme – anksčiau ar vėliau ji ateina,” – teigė Lietuvos nacionalinio apdovanojimo 2-osios vietos laimėtojas Kęstutis Balčiūnas.

3-iosios vietos prizininkas K. Janulis taip pat yra „Pasaulinių „Sony“ fotografijos apdovanojimų“ finalininkas. Jo darbas „Gyvybės medis“ į finalą pateko „atviroje” kategorijoje „žmogaus” tematinėje srityje ir toliau varžysis dėl geriausio fotografo vardo.
Visus 60 Nacionalinių apdovanojimų nugalėtojus „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų vertinimo komisija paskelbs šiandien. Pagal Nacionalinių apdovanojimų programą pagerbiamos ir apdovanojamos geriausios vietinių fotografų nuotraukos, o konkurse gali dalyvauti visų pasaulio šalių fotografai, nepriklausomai nuo jų profesionalumo lygio. Visos apdovanotos nuotraukos skelbiamos interneto svetainėje www.worldohoto.org

 

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją (angl.WPO)

WPO skatina profesionaliąją, mėgėjų ir studentų fotografiją užtikrindama globalią platformą fotografijos sektoriui bendrauti, bendradarbiauti ir atskleisti naujausias žiniasklaidos, meno ir komercinės fotografijos tendencijas. Per įvairias iniciatyvas ir programas visame pasaulyje organizacija įtraukia kiekvieną fotografą į komercines, kultūrines ir edukacines veiklas įvairiuose rinkos sektoriuose, taip pat suteikia galimybę kultūrinėje veikloje dalyvauti ir visuomenei. Šiuo metu WPO programų spektras apima tokias programas kaip „World Photography Student Focus Competition“ ir “Youth on Assignment”. Neseniai WPO pradėjo naują iniciatyvą „Photo Shanghai”, kuri yra pirmoji tarptautinė meno mugė Azijos ir Ramiojo vandenyno regione orientuota į fotografiją ir žurnalą „The Magazine”, kuriame šia tema kiekvieną mėnesį yra diskutuojama ir polemizuojama, taip pat atliekamos teminės analizės. WPO aktyviai veikia įvairiose socialinėse platformose, kaip Twitter, Facebook ir Instagram. Su savo auditorija ryšį palaiko reguliariuose pasisakymuose ir diskusijose PhotoTALK platformoje. Daugiau informacijos apie organizaciją puslapyje www.worldphoto.org.

 

Apie Sony korporaciją

„Sony“ yra viena pirmaujančių vartotojų prekės ženklų pasaulyje ir, siūlydama mėgautis integruota pramogine patirtimi per savo elektronikos prietaisus, mobiliojo ryšio įrenginius, muzikos ir vaizdo turinį, žaidimus bei „Sony Entertainment Network“, bendrovė užima išskirtinę poziciją rinkoje. „Sony“ yra vertinama dėl tiek paprastiems vartotojams, tiek profesionalams skirtų audio ir video produktų, tokių kaip „BRAVIA“ didelės raiškos HD televizoriai, „Cyber-shot“ skaitmeniniai fotoaparatai, „Handycam“ filmavimo kameros, „α“ (alfa) skaitmeniniai SLR fotoaparatai, „Xperia Tablet“ planšetiniai kompiuteriai ir „Walkman“ MP3 grotuvai, taip pat trimačio vaizdo didelės raiškos profesionali TV transliacijų įranga. Daugiau informacijos apie „Sony Europe“ galima rasti paslapiuose www.sony-europe.com ir www.sony.lt. Daugiau informacijos apie „Sony“ korporaciją galima rasti puslapyje www.sony.net.