Konkursas Baltijos šalių fotografams „Baltijos fotografijos ratas“


2020 metų spalio mėnesį  Lietuvos spaudos fotografų klubas jau keturioliktą kartą kvies į tarptautinį fotožurnalistikos festivalį „Vilniaus fotografijos ratas“. Festivalio metu, preliminariai spalio 2-3 dienomis, Vilniuje bus surengtas „Fotografų savaitgalis“ kurio metu bus apdovanoti laureatai, vyks paskaitos, seminarai bus surengta tarptautinė konferencija „FotoŽurnalistikos ribos“.

Nuo 2020 m. festivalis pasipildo nauju konkursu Baltijos šalių fotografams „Baltijos fotografijos ratas“. 2020 metais šiame konkurse dalyvauti yra kviečiami tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių fotografai. Į konkursą „Baltijos fotografijos ratas“ kviečiame tekti fotopasakojimus gamtosaugos ir klimato kaitos tema. Pageidautina, kad šie fotopasakojimai būtų apie fotografų atstovaujamas šalis.  

Vienas autorius į šį konkursą gali pateikti tik vieną fotopasakojimą nuo 5 iki 16 nuotraukų sukurtų per pastaruosius 5 metus (nuo 2016 m. - iki šiol). Geriausi (iki trijų) fotografijų pasakojimai/ciklai, kuriuos išrinks tarptautinė žiuri, bus eksponuojami festivalio metu ir publikuojami žurnale „Fotografijos ratas“.

Fotoapasakojimus į konkursą „Baltijos fotografijos ratas“ galima pateikti iki 2020 m. rugpjūčio 31 d.  Norinčių dalyvauti konkurse prašome registruotis arba įsijungti į savo paskyrą internete adresu: http://contest.photocircle.lt/lt. Ir pasirinkti dalyvavimą konkurse „Baltijos fotografijos ratas“.

Nuotraukos (įkėlimui) turi būti JPEG su pavadinimais įkeltais į „File info“. Pavadinimus įkeliant siūlome naudoti „Photoshop“ ar „Photo Mechanic“ programas. Serijos aprašymą prašome įkelti į pirmos nuotraukos aprašą. Ilgoji nuotraukos kraštinė turi būti 3000–4500 pikselių dydžio.

Konkurso dalyviams siūlome vadovautis „World Press Photo“ (WPP) gairėmis: nuotraukų pateikimo taisyklės, etikos kodeksas ir nuotraukų apdorojimo aprašymas. Gairės yra skirtos fotožurnalistikos festivaliui ir konkursui. Dalyvių gali būti paprašyta pateikti papildomą informaciją ir originalius failus konkurso patikros proceso metu. Konkursui galima pateikti nuotraukas sukurtas nuo 2016 m., nebent tai ilgalaikio projekto dalis. Tuomet prašome apie tai informuoti konkurso organizatorius.

Fotografams, kurių nuotraukos bus eksponuojamos festivalio metu ir publikuojamos žurnale „Fotografijos ratas“, „Fotografų savaitgalio“ metu (jei jis nebus rengiamas nuotoliniu būdu) bus numatyta nemokama dviejų naktų viešnagė Vilniuje. „Baltijos fotografijos ratas“ konkurso finalistams (ne mažiau kaip trims asmenims) iki 100 eurų kelionės išlaidos padengs organizatoriai, bilietus pirks organizatoriai. Festivalio organizatoriai turi teisę festivalio metu eksponuoti pasirinktus darbus ir paskelbti juos „Fotografijos rato“ žurnale nemokėdami autorinio atlygio nuotraukų autoriui ir/ar trečiajai šaliai. Visos galimos pajamos iš žurnalo pardavimo ar prenumeratos bus skirtos festivalio edukacinei programai. Pateikdami savo darbus konkursui, fotografai išreiškia savo sutikimą su šiomis dalyvavimo festivalio konkurse sąlygomis. Jei turite klausimų – kviečiame susisiekite su mumis el. paštu photocircle@pressphoto.lt.

Tikimės pasimatyti su jumis Vilniuje!
Lietuvos spaudos fotografų klubas
www.pressphoto.lt http://www.photocircle.lt/
https://www.facebook.com/groups/268278949866950/