„FotoPiknikas“ Vilniaus rotušėje su spaudos fotografais


Gegužės 27 d., sekmadienį, Lietuvos spaudos fotografų klubas visus fotografijos mylėtojus kviečia į Vilniaus rotušę parodos „Lietuvos spaudos fotografija 2018“ uždarymo susitikimui su autoriais. Nuo 13.00 iki 17.00 valandos galėsite išgirsti refleksijas apie vizualinę žurnalistiką bei pasmaguriauti spaudos fotografų paruoštų vaišių.

 

„FotoPiknike“ dalinsimės  fotografiniais įspūdžiais, linksmosiomis istorijomis, sklaidysime Spaudos fotografijos metraščius, sluoksniuosime lietuviškąją dokumentiką, „Vaizdų biblioteka“ džiugins naujais “neglazuruotais” atvirlaiškiais. FotoGrafiškai piknikausime Vilniaus rotušėje! Jūsų lauks DJmuzika, Vero kava bei puiki nuotaika.

 

„FotoPiknike“ asmenukių mylėtojų lauks Ramūnas Danisevičius su legendiniu dviračiu. Ramūno su Sauliumi Žiūra dviračių odisėja tęsiasi šiemet: pernykščio maršruto „Vilniaus – Paryžius“ įspūdžiai virtę paroda „1000 Fotomylių“ eksponuojami Vilniaus Televizijos bokšto požeminėje galerijoje, o dviračiai atlaikė vertikalią trasą Vilniaus televizijos bokštu iki aukščiausiojo taško.

 

Jau du kartus „Multimedijos“ konkurse nominuoto projekto „100 Lietuvų“ vienas kūrėjų Irmantas Gelūnas ekrane rodys ir komentuos kuriamą pasakojimą apie lietuviškus miestelius, kaimus ir vienkiemius. Tai valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą, jos savitumą ir kasdeinybę. Tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės. Šį unikalų ciklą kuria žurnalistas Mindaugas Nastaravičius ir fotožurnalistas I. Gelūnas.

 

„FotoPikniko“ metu Rotušėje, kartu su paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2018“, bus eksponoujama šių metų konkurso temos „Fotopasakojimas - Reportažas“ bei „Kolegų prizo“ nugalėtojo Tado Kazakevičiaus kuriamo fotografijų ciklo „Įvairi Lietuva” įvadinė paroda. 154 – tiek skirtingų tautybių atstovų gyvena Lietuvoje. Kai kurios tautos šiose žemėse jau daugiau nei 500 metų – jos atvyko dar Vytauto Didžiojo laikais, kitos – vos keletą dešimtmečių ar metų, tačiau kiekviena istorija yra kitokia ir savaip įdomi. Visos šios tautos gyvena čia ir vadina Lietuvą savo naujaisiais namais. Fotografijų ciklo „Įvairi Lietuva” autorius, jaučia atsakomybę parodyti kiekvieną tautą, gyvenančią Lietuvoje suteikiant galimybę išsakyti mintis apie mūsų šalį. Tai gali būti atviras meilės laiškas Lietuvai arba tiesiog detalė, kuria norėjo pasidalyti herojus ar herojė, tačiau viskas susiję su Lietuva. Šis fotografijų ciklas skiriamas Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

 

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2018“ – jau septynioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio spaudos fotografijų konkurso pristatymas, tai geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Atranka vyko vertinant keturis tūkstančius darbų, pristatytų 121 autoriaus.

 

„Lietuvos spaudos fotografija“ – unikalus Lietuvos vaizdų istorijos metraštis, kuria išties reikšmingą vertę ateities kartoms, ir kiekvienas gali prisidėti skleidžiant šią žinią, kad tai yra svarbu, kad niekur kitur taip aiškiai nepamatysi Lietuvos raidos, – atsivertus prieš dešimtmetį išleistą metrašytį ir dabar vaizdas skiriasi kaip diena ir naktis, – sako Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

 

„FotoPiknikas“ – naujas Lietuvos spaudos fotografų klubo projektas, kurio svečiai turės unikalią galimybę pamatyti istoriją kuriančius kadrus bei pabendrauti su tais, „kurie lieka už kadro“.

 

Autoriai „piknikaus“ prie savo nuotraukų:

13.00-13.30 „Fotopasakojimas - Reportažas“

13.30-13.50 „Europos Metai“

13.50-14.10 „Sportas“

14.10-14.30 „Gyvenimas“

14.30-14.50 „Portretas“

14.50-15.10 „Naujienos“

15.10-15.30 „Kultūra ir pramogos“

15.30-15.50 „Kariuomenė“

15.50-16.10 „Diplomatija“

16.10-16.30 „Gamta ir jos apsauga“

16.30-16.50 „Spindesys“

 

Lietuvos spaudos fotografų klubas

Data: 2018 m. gegužės 27 d. Laikas: 13.00 – 17.00 val. Vieta: Vilniaus Rotušė, Didžioji g. 31