Ksenija Ivanova (Rusija) – NUGALĖTOJA

Ant bedugnės krašto 

Nūdienos pankai yra mano kartos jaunuoliai, gimę per perestroiką Rusijoje. Jie persmelkti gyvenamo laiko netikrumo, kai senoji ideologija jau žlugusi, o naujoji dar nesusiformavusi. Daugelis jų vaikystėje patyrė prievartą, socialinį spaudimą, kentė tėvų alkoholizmą ir narkomaniją. Tačiau, skirtingai nuo kitų, jie netyli. Pankų protestai taikūs, jie atvirai skelbia apie savo nepasitenkinimą, atskleisdami nūdienos visuomenės problemas. Socialinės apklausos, kurią 2015 m. rugsėjį atliko nepriklausoma analitinė organizacija Levados centras, duomenimis, kas penktas Rusijos gyventojas nelinkęs toleruoti pankų ir norėtų, jog jie būtų izoliuoti nuo visuomenės, o kas dešimtas pasisako už tai, kad pankai, kaip marginalinė socialinė grupė, apskritai būtų uždrausti.  

Ksenija Ivanova, fotodokumentalistė iš Sankt Peterburgo (Rusija), gimė 1990 m. balandžio 4 d. Sovietų Sąjungoje. Baigė FotoDepartament.Institute programos fotodokumentikos  ir fotožurnalistikos (2014 m., kuratorius Michailas Domožilovas) ir „Aplinkos galios“ (2015 m., kuratorė Jana Romanova) kursus. Pagrindinį dėmesį savo fotografijose ji skiria asmeninio ir tautinio tapatumo problemai.

Jos ilgametis projektas apie pankų kultūrą Rusijoje laimėjo 2015 m. jaunųjų Rusijos fotografų  konkursą, užėmė antrąją vietą tarptautiniame konkurse Direct Look (2015 m.), gavo keletą kitų apdovanojimų. Ksenijos projektai buvo spausdinami Rusijos (Ogoniok, Takije dela)ir užsienio (Courrier Japan, Меduza.io)žurnaluose.