Nastasja Chrolovič (Minskas, Baltarusija) - NUGALĖTOJA

Nastasja Chrolovič (Minskas, Baltarusija) - NUGALĖTOJA

Nataša mato 

Natalija Kovalevič akla nuo gimimo. Jai diagnozuotas cerebrinis paralyžius ir dar įvairiausių ligų. Nepaisant to, ji su pagyrimu baigė Istorijos fakultetą, o dabar studijuoja teisę. Turėdama pirmos grupės invalidumą, Natalija gauna pensiją – 1,6 milijono rublių (apie 160 dolerių) per mėnesį. Ji taip pat moka dvi paskolas – už tinklinuką ir anglų kalbos pamokas.

Nataša gyvena ir studijuoja Minske, o jos šeima – motina ir brolis – Breste (354 km nuo sostinės). Mama jau pensininkė, tačiau dar dirba puse etato, kad galėtų sumokėti už Natašos studijas (1800 JAV dolerių per metus). Nataša Minske gyvena studentų bendrabutyje, tame pačiame kambaryje su ja gyvena dar viena mergina, o šalimais – dar trys. Virtuvė ir vonia  bendros, tačiau Nataša išmoko pati susitvarkyti su beveik visomis buities problemomis.

Dabar ji studijuoja trečiame kurse ir rengiasi egzaminams. Tačiau mergina nėra tikra, ar pavyks pereiti į ketvirtą kursą – viskas priklauso nuo to, ar jos mama įstengs sumokėti reikiamą metinį mokestį už studijas – 18 milijonų rublių.

Nepaisant visų sunkumų, Nataša labai atvira ir linksma mergina. Ji nori ištekėti, gyventi nuosavame name ir turėti gerą darbą. Tačiau Baltarusijoje susirasti darbą neįgaliam asmeniui  labai sunku – daugelis darbdavių bijo, kad tokie žmonės nesugebės susidoroti su pareigomis. Tačiau nepaisant visų šių sunkumų, Nataša jaučiasi esanti eilinė visuomenės narė, ji net kartais pasako: „O, aš MAČIAU tą ar aną”.

„Neturėtume stengtis tik ieškoti pagalbos neįgaliesiems, reikia sudaryti jiems sąlygas užsidirbti patiems, – sako Nataša.  – O pradėti reikėtų nuo neįgalių vaikų integracijos. Jie tokie patys kaip  visi, tiesiog jiems tenka įdėti kiek daugiau pastangų, jei nori ką nors pasiekti.“ 

Nastasja Chrolovič (Baltarusija, g. 1993 m.) – jauna fotografė dokumentalistė, įsikūrusi Minske, Baltarusijoje. Fotografe dirba nuo 2011 m. Kurį laiką rengusi reportažus apie įvairius įvykius Baltarusijos interneto svetainėms ir laikraščiams, dabar pagrindinį dėmesį skiria socialiniams klausimams ir multimedijos projektams. Šiuo metu dirba savaitraštyje Naša Niva.

2013 m. dalyvavo Stanley Greene’o (NOOR) seminare Vilniuje; Pieterio Ten Hoopeno (VU Agency) seminare Maskvoje; mokėsi pusmečio kursuose, kuriems vadovavo Andrejus Polikanovas, Jurijus Kozyrevas (NOOR) ir Tatjana Plotnikova (Ruskij reporter). 2010–2016 m. – studijos Baltarusijos valstybinio universiteto Žurnalistikos institute (specializacija – spausdintinė žiniasklaida).

2014 metais dalyvavo grupinėje jaunųjų Baltarusijos fotografų parodoje Process Minske.